POSKYTUJEME

Ordinační doba

Po 08:00 - 20:00
Út 08:00 - 20:00
St 08:00 - 20:00
Čt 08:00 - 20:00
08:00 - 20:00
gsm: 731 440 903
tel: 257 221 263

Arbes +

dentální hygiena

Pavla Švandy ze Semčic 13

150 00 Praha 5

NOVINKY

ZMĚNA ORDINAČNÍ DOBY platná do odvolání

Pondělí 8h. - 20h.

Úterý 8h. - 20h.

Středa 8h. - 20h.

Čtvrtek 8h. - 20h.

Pátek 8h. - 14h.

Přijímáme nové pacienty

Prevence

Objednat se k nám můžete telefonicky nebo ONLINE na tomto formuláři.


  • VĚČNÝ zub, protože ČISTÝ zub!!!
  • 80% zubů opouští dutinu ústní NE vinou kazu, ale zánětem dásní!!!
  • Zuby si čistit nemusíš. JEDINĚ TY, které CHCEŠ ZACHOVAT!!!
  • Kaz stojí zub, PARODONTÓZA celkové ZDRAVÍ!!!
  • Hlavní příčinou ztráty zubu je parodontóza, nikoliv zubní kaz!!!
  • Denně používané zuby si zaslouží pravidelnou profesionální péči!!!

Dentální hygiena

Správná dentální hygiena je základním předpokladem pro zdravé zuby po celý život, zároveň také podstatně prodlužuje životnost Vašich výplní a protetických prací.

Pro dlouhodobé udržení co nejlepšího stavu chrupu a dásní je potřeba pravidelně docházet na opakované vyšetření. I zdánlivě čisté zuby a dásně potřebují pravidelně a profesionálně vyčistit. Denně používané zuby si profesionální péči zaslouží.

Dentální hygiena je v naší zemi poměrně mladý, porevoluční obor. V zahraničí je běžné, že lidé chodí od dětství na dentální hygienu, čímž maximálně eliminují vznik onemocnění v dutině ústní, nejčastěji vznik zubního kazu a v pokročilejším věku rozvoj onemocnění parodontózou, jež může skončit ztrátou zubů.

Podstatou jsou pravidelné návštěvy pacienta, jeho vyšetření, poskytnutí potřebné péče, intenzivní profylaxe a samozřejmě důležité instruktáže, jak správně pečovat o svůj chrup v domácí péči. Je nutné pacientovi zdůraznit, že léčení počínajících stavů je snazší, ekonomičtější, časově méně náročné pro něj i pro následnou lékařskou péči, i technicky jednodušší.

Je třeba si uvědomit, že stav chrupu ovlivňuje velmi psychiku pacientů. Ten, kdo se stydí za svůj chrup, se obvykle méně usmívá, což je škoda. Ten, kdo trpí bolestmi zubů, bývá zamlklý, náladový a znepříjemňuje tím náladu sobě i svému okolí. S těmi, kterým je cítit z pusy a s kterými se vám nechce příliš komunikovat, se omezíte na nejnutnější konverzaci, s matkami plačících dětí, jež jsou nešťastné do doby, než se odhalí pravda, že dítě trpí bolestmi zubů, i s těmi, kteří si nechají zkazit tolik vysněnou dovolenou polykáním léků na tlumení bolesti zubů. Zvlášť v době, kdy verbální komunikace patří k jedněm ze základních předpokladů úspěchu, je krásný úsměv a vonný dech tou nejlepší cestou k dosažení cílů.

S péčí o dutinu ústní by se mělo začít skutečně již v prenatálním stadiu. Nastávající maminky by měly být v době těhotenství při návštěvě dentální hygieny poučeny, jak velký vliv má stav jejich dutiny ústní na porodní váhu a zdraví novorozenců, protože zánět v dutině ústní matky, ovlivňuje krevní řečiště v celém těle matky, kdy přítomnost nežádoucích bakterií ubližuje matce i plodu.

Dentální hygienu můžeme obrazně rozdělit do třech základních kapitol:

  • Prevence ve všech věkových kategoriích
  • Léčba parodontózy
  • Kosmetické vylepšení chrupu - např. bělení.

Frekvence návštěv dentální hygieny závisí na stavu chrupu, vlastní péči a motivaci pacienta, na konkrétním cíleném léčebném plánu.