POSKYTUJEME

Ordinační doba

Po 08:00 - 20:00
Út 08:00 - 20:00
St 08:00 - 20:00
Čt 08:00 - 20:00
08:00 - 20:00
gsm: 731 440 903
tel: 257 221 263

Arbes +

dentální hygiena

Pavla Švandy ze Semčic 13

150 00 Praha 5

  • VĚČNÝ zub, protože ČISTÝ zub!!!
  • 80% zubů opouští dutinu ústní NE vinou kazu, ale zánětem dásní!!!
  • Zuby si čistit nemusíš. JEDINĚ TY, které CHCEŠ ZACHOVAT!!!
  • Kaz stojí zub, PARODONTÓZA celkové ZDRAVÍ!!!
  • Hlavní příčinou ztráty zubu je parodontóza, nikoliv zubní kaz!!!
  • Denně používané zuby si zaslouží pravidelnou profesionální péči!!!

Ústní vody

Ústní voda přispívá k prevenci před zubními kazy, usazování plaku, udržuje zdravé dásně a osvěžuje dech.

 

Ústní voda nenahrazuje čištění zubů, doplňuje jej. Má především pomáhat chránit zuby před kazem, záněty dásní a vznikem parodontózy. Při správném používání omezuje a redukuje tvorbu zubního plaku a osvěžuje dech. Ústní vody zpravidla obsahují kombinaci antibakteriálně působících látek s fluoridy, a látkami navozujícími pocit svěžího dechu. Z hlediska účinnosti je rozhodující jejich působení proti mikroorganismům, které tvoří plak a způsobují zánět dásní. Funkce fluoridů je žádoucí. Je dokázáno, že fluor nejen posiluje sklovinu, ale má i výrazné antibakteriální účinky. Ústní voda tedy dočistí poslední zbytky plaku, které unikly zubnímu kartáčku a vyrovná pH v ústech. Ústní vody s obsahem chlorhexidinu jsou určeny pro léčbu akutních obtíží zánětů dásní. Nepoužívejte je déle jak jeden měsíc. Poté způsobují hnědé zabarvení zubů.

 

Vždy doporučujeme poradit se s odborníkem /zubní lékař nebo dentální hygienistka / o správném výběru ústní vody.

 
 

Ústní vodu užíváme vždy několikrát denně, kdy malý doušek ponecháme v dutině ústní po dobu minimálně 30ti vteřin a následně vyplivneme, poté již ústa nevyplachujeme vodou. Ponecháme tak dásně a zuby pozitivním účinkům a vlastnostem, které ústní vody obsahují. Doporučuje se půl hodiny po vypláchnutí nepít a nejíst.

 

Ústní vody doporučujeme těhotným ženám, kdy dochází k častému zvracení a žaludeční kyseliny atakují sklovinu zubů, sportovcům, kdy iontové nápoje naleptávají sklovinu a ve stejném případě i pacientům se zdravým životním stylem, kdy kyseliny z čerstvých džusů, ovoce, salátových zálivek rozrušují též ochranou vrstvu zubu.

 

Ústní vody slouží jako PREVENCE pro všechny věkové kategorie. Dětem se doporučují užívat od věku šesti let, avšak s omezenou koncentrací floridů, což Vám naše hygienistky rády vysvětlí.